AccountView
Přihlásit se
MoventumOffice
Přihlásit se

„Přišli jsme, abychom zůstali“: Česká republika je důležitým hlavním trhem

Lucembursko, 11. března 2021 – První fondové platformy se stahují z rakouského trhu a soustřeďují se na domácí trh, na Německo. „To neplatí pro Moventum a online platformu pro obchodování s cennými papíry MoventumOffice“, říká Andreas Pál, viceprezident AT & CEE společnosti Moventum a CEO společnosti Moventum a.s. „Držíme se naší mezinárodní strategie“. To se týká i českého trhu.

„I v České republice jsou společnosti, u nichž není obchodování přes platformu na prvním místě, ale jejichž vlastníci jsou vlastně klasičtí asset manažeři“, říká Pál. „A samozřejmě zde mohou rychleji zatáhnout za ruční brzdu, pokud například hrozí další regulatorní zátěž nebo se změní primární orientace obchodní činnosti“. Pro poradce je ale rozhodující mít vedle sebe stále spolehlivého partnera – zvláště v situacikdy se v uplynulých letech obchodní činnost výrazně rozvinula.

Společnost Moventum je v České republice aktivní už od roku 2005 a od té doby zde hodně investovala. V roce 2014 byla otevřena první kancelář v ČR a v roce 2017 byla založena česká společnost Moventum a.s., která v roce 2019 obdržela licenci obchodníka s cennými papíry (OCP). „Přišli jsme, abychom zůstali“, říká Pál. „Nadále investujeme a rozšiřujeme plynule služby i podporu“.

„Naše sesterská společnost Moventum a.s. se sídlem v Brně funguje jako rozhraní a servisní partner mezi poskytovateli finančních služeb v České republice a společností Moventum v Lucembursku“, říká Pál. Moventum patří k nejvíce mezinárodně orientovaným společnostem a nabízí svoje služby v mnoha různých zemích s různými právními systémy.

Účty u Moventa mohou být vedeny v několika hlavních měnách a obchodní platforma, reporty i servisní centrum jsou vícejazyčné. „Mnoho mezinárodních klientů má u nás přístup ke správě aktiv, která má 18letou a nesmírně úspěšnou historii“, říká Pál. Moventum tím poradcům nabízí vynikající, mezinárodně diverzifikovanou paletu produktů. „Jsme One-Stop-Shop se správou depozita, obchodem s cennými papíry a službami v oblasti správy aktiv“, dodává Pál. „A to pomáhá našim klientům na celém světě – i klientům z České republiky.“

Více najdete na www.moventum.cz

Kontakt:
Moventum a.s.
Palác Padowetz
Bašty 413/2
602 00 Brno

Tel: + 420 734 727 828

Email: contact@moventum.cz

www.moventum.cz

Ke stažení

Zde najdete naše Factsheets a brožury. Rovněž zde najdete: Ex-ante informace o nákladech & a úrokových sazbách.

Zůstaňte v obraze díky Moventum newsletteru

Exkluzivně pro odběratele:

  • Aktuální tržní údaje
  • Pozvánky k událostem
  • Další témata pro poradce

Zaregistrujte se hned!