AccountView
Přihlásit se
MoventumOffice
Přihlásit se

Moventum zahajuje akci k investování do fondů

Brno, 27. listopadu 2019 - Moventum chce učinit v České republice spoření ve fondech populárnějším. Z toho důvodu škrtá finanční platforma na pět let poplatek za účet pro 5.000 účtů, které budou nově založeny od 20. listopadu 2019.

„Nízké úroky vyvolaly enormní nárůst zájmu o fondová řešení, ale stále si ještě mnoho lidí myslí, že spoření ve fondech je drahé“, říká Andreas Pál, CEO firmy Moventum a.s. v českém Brně. „Pomocí této akce tento argument odsouváme a děláme volnou cestu pro nové investory šetřící pomocí fondů.“ Konkrétně běží kampaň od 20. listopadu 2019 do 31. května 2020. Kdo si v tomto období založí účet, nebude pět let platit žádné poplatky za účet a uspoří tím za rok u účtu Classic a varianty Classic-Plus 36 EUR nebo 48 EUR u účtů se spořícími plány.

„Založení účtu je přitom velmi jednoduché“, říká Pál, „protože nezávislí finanční poradci převezmou založení účtu a celé zpracování za klienta.“ Aby klienti využili zvýhodnění, musejí investovat buď jednorázově minimálně 1000 EUR nebo uzavřít spořící plán na minimálně 50 EUR měsíčně.

„Fondy a ETF nabízejí právě v nynější fázi nízkých úroků výrazně zvýšenou renditu oproti jiným formám spoření a na základě svojí konstrukce také ještě větší rozprostření rizik“, říká Pál. „Jsme si jisti, že investoři velmi rychle rozpoznají výhody spoření ve fondech.“ Po uplynutí pěti let pak budou platit aktuální kondice Moventa pro vedení účtu. „Jsme přesvědčeni o tom, že naši klienti potom už nebudou moci postrádat investici do fondů nebo ETF s větší renditou ani komplexní, flexibilní a přehledný účet u Moventa v Lucembursku“, očekává Pál. 


O firmě Moventum:
Moventum a.s. je součástí lucemburské firmy Moventum S.C.A. a je aktivní v Česku od poloviny 2019. Podnik má licenci OCP a dává poradcům velký výběr fondů a ETF, aby ve spojení s různými modely účtů mohli nabízet nezávislé poradenství. Moventum S.C.A. jako nezávislý partner poskytující finanční služby je orientovaný speciálně na poskytovatele finančních služeb jako jsou finanční poradci, majetkoví správci, institucionální investoři a NNO. Ke službám v oblasti investic do majetku a jeho budování patří na internetu spočívající investiční platforma s cennými papíry s těžištěm v oblasti fondů. Finanční poradci nejsou zatíženi administrativními úkoly, zaintegrované je vedení depozit a účtů pro koncové investory. Do spektra činností full-servisu patří nástroje managementu investic, reporty v souladu s předpisy a individuální služby v oblasti cenných papírů. Nabídku doplňuje standardizovaná správa majetku fondů s trvalým, úspěšným track-recordem pro relevantní profily šancí a rizik. Skupina Moventum umožňuje navíc institucionálním investorům kompletní outsourcing zpracování cenných papírů. Investiční platforma MoventumOffice nabízí přístup k více než 9000 investičních produktů včetně fondů a ETF od více než 400 investičních domů, používání nástrojů v oblasti analýz, reportingů a podpory.


Kontakt:
Andreas Pál,
CEO Moventum a.s.
Holandská 878/2
639 00 Brno
Tel: +420 537 022 167
Email: contact@moventum.cz
www.moventum.cz

Ke stažení

Zde najdete naše Factsheets a brožury. Rovněž zde najdete: Ex-ante informace o nákladech & a úrokových sazbách.

Zůstaňte v obraze díky Moventum newsletteru

Exkluzivně pro odběratele:

  • Aktuální tržní údaje
  • Pozvánky k událostem
  • Další témata pro poradce

Zaregistrujte se hned!