AccountView
Přihlásit se
MoventumOffice
Přihlásit se

Moventum výrazně rozšiřuje v České republice aktivity v segmentu ETF

Lucemburk/Brno, 27. leden 2020 - Stále se zvyšuje poptávka po indexových fondech, obchodovaných na burze. Tyto se mezitím staly pro poradenství, na míru upravené pro klienty, prakticky nepostradatelnou možností.
„Moventum výrazně rozšiřuje svoji nabídku ETF pro poradce - a poskytuje výhody v nákladech“, říká Sabine Said, Executive Vice President společnosti Moventum S.C.A.

„Fondy a ETF nabízejí právě v nynější fázi nízkých úroků výrazně zvýšenou renditu oproti jiným formám spoření a na základě svojí konstrukce také ještě větší rozprostření rizik“, říká Andreas Pál, CEO společnosti Moventum a.s. Podnik má licenci OCP a dává poradcům k dispozici velkou nabídku v oblasti správy majetku, aby ve spojení s různými modely účtů mohli nabízet nezávislé poradenství.

Od února mohou poradci na platformě Moventum vybírat také z plné šíře ETF: Tímto způsobem je možné promítnout různé třídy investic, regiony, sektory, speciální témata nebo strategie. Výhoda ETF přitom spočívá v jejich transparentnosti a jednoduchosti i ve většinou nižších nákladech. „Protože manažeři ETF sledují co nejpřesněji zadaný index, jsou poplatky za management podstatně nižší“, říká Sabine Said. Pro poradce to znamená rychlý, výhodný a nekomplikovaný přístup k mnoha investičním strategiím, s nimiž je možné realizovat pro klienta specifické strategie.

„Vedle velkého výběru ETF od různých poskytovatelů a s různou skladbou jsme vytvořili další výhody pro poradce“, říká Andreas Pál. „Tak v programu ‚ETF Top 100‘ nabízíme zvýhodněné podmínky od poskytovatelů, jako například Vanguard, Amundi, Franklin Templeton a iShares.“ Od 50 EUR měsíčně jsou možné i spořící plány, odpadají pak i poplatky za transakce.

Navíc k výběru ETF nabízí Moventum také už hotová depozita ETF se správou majetku: strategie „MOVEeasy - inspired by Vanguard funds“. Tyto strategie je možné obdržet ve čtyřech profilech rizik od defenzivních až po orientované na růst. „Díky strategiím MOVEeasy mohou poradci snadno nabídnout svým klientům výhody ETF, aniž by se museli starat o výběr a kombinace ETF“, říká Pál.

O krok dále jde Moventum u ETF MOVEactive: Aktivně řízená správa majetku kombinuje pasivní ETF s aktivním managementem v profesionálně řízeném depozitu. Poradci mohou pro své klienty opět vybírat ze čtyř profilů profilů a rizik. Tyto jsou diverzifikované mezi různé společnosti nabízející ETF, vážené třídy investic se čtvrtletně kontrolují a v případě potřeby se provádí rebalancing. Toto stejně jako výběr jednotlivých titulů provádí Moventum Asset Management S.A., který má dlouhý a velmi úspěšný track record. Navíc dostávají klienti poradců čtvrtletně detailní reporty.

Jak jednotlivé ETF, tak i kombinace ETF MOVEeasy a MOVEactive jsou k dispozici přes spořící plány. „Tím profitují klienti i zde ze za zvýhodněných podmínek bez bez poplatků za transakce a Moventum ještě lépe splňuje svou snahu, být poskytovatelem služeb s přidanou hodnotou“, uvádí Pál.

O firmě Mobvntum:
Moventum S.C.A. jako nezávislý partner poskytující finanční služby je orientovaný speciálně na poskytovatele finančních služeb jako jsou finanční poradci, majetkoví správci, institucionální investoři a NGO. Ke službám v oblasti investic do majetku a jeho budování patří na internetu spočívající investiční platforma s cennými papíry s těžištěm v oblasti fondů. Finanční poradci nejsou zatíženi administrativními úkoly, zaintegrované je vedení depozit a účtů pro koncové investory. Do spektra činností full-servisu patří nástroje managementu investic, reporty v souladu s předpisy a individuální služby v oblasti cenných papírů. Nabídku doplňuje standardizovaná správa majetku fondů s trvalým, úspěšným track recordem pro relevantní profily rizik. Skupina Moventum umožňuje navíc institucionálním investorům kompletní outsourcing zpracování cenných papírů. Investiční platforma MoventumOffice nabízí přístup k více než 9000 investičních produktů včetně fondů a ETF od více než 400 investičních poskytovatelů, používání nástrojů v oblasti analýz, reportů a podpory.

Kontakt:
Andreas Pál, CEO
Moventum a.s.
Holandská 878/2
639 00 Brno
Tel: +420 537 022 167
E-mail: mailto:contact@moventum.cz | www.moventum.cz

Ke stažení

Zde najdete naše Factsheets a brožury. Rovněž zde najdete: Ex-ante informace o nákladech & a úrokových sazbách.

Zůstaňte v obraze díky Moventum newsletteru

Exkluzivně pro odběratele:

  • Aktuální tržní údaje
  • Pozvánky k událostem
  • Další témata pro poradce

Zaregistrujte se hned!