AccountView
Přihlásit se
MoventumOffice
Přihlásit se

Finanční poradci: Růst jako faktor úspěšnosti

Lucemburk, 21. září 2021 – Pro finanční poradce budou nadcházející léta formována nařízeními, změnami a prací navíc. Bez modifikace obchodního modelu hrozí spirála s rostoucími náklady, ale příjmy zůstanou v nejlepším případě stejné. „Únik je možný pomocí spoření – nebo pomocí inteligentní úpravy obchodování“, říká Andreas Pál, viceprezident AT & CEE společnosti Moventum a CEO společnosti Moventum a.s.

V Německu se koncem měsíce konají významné federální volby, které nastaví další směr a přinesou také pohyb do trhu s finančním poradenstvím. „Ať se kyvadlo pohne jakýmkoliv směrem, je třeba brát v úvahu důsledky pro zprostředkovatele i za německými hranicemi“, říká Pál. Zákaz provizí a regulátor BaFin jsou dvě z těchto témat, ale existují nejrůznější další náměty pro finanční ochranu spotřebitelů. Pro poradce to přináší další nejistotu – zvlášť, když se zavádějí další povinnosti v oblasti dokumentace a informačních povinností. „To vždy znamená více práce, ale náklady nemohou a ani by neměly být přeneseny na klienta“, říká Pál.

Už dnes je více práce tam, kde v depozitech klientů leží jednotlivé akcie, dluhopisy a fondy. „Pokud se k tomu přidá práce další, výnosy se rozplynou“, říká Pál. „U mnoha poradců proto dojde nyní k tomu, že budou muset svůj obchodní model upravit.“ Důležitý přitom bude vysoký stupeň automatizace jak v managementu, tak i ve zpracování. „Bude-li úsilí na této straně menší, zůstane více času pro skutečné poradenství, pro prodej a tím pro budování vlastního podnikání“, říká Pál.

„Možnou cestou je zde změna od poradenství v oblasti jednotlivých produktů a s tím spojená odpovědnost za alokaci aktiv klienta směrem k řešení v oblasti správy majetku“, říká Pál. To splňuje všechny požadavky na úpravu podnikání bez většího úsilí, a ještě má nižší fixní náklady než mnoho jiných produktů. „Tímto způsobem profitují ze změny poradci i klienti“, říká Pál.

Zatímco v jiných oblastech je změna obchodního modelu často spojena s vysokými náklady a jednorázovými výlohami, změnu směrem ke zprostředkování produktů v oblasti správy majetku je možné provést velmi snadno a rychle. „Poradce tak např. u Moventa za možnost zprostředkování produktů v oblasti správy majetku a za využívání celé infrastruktury platformy neplatí nic“, říká Pál.

Více najdete na www.moventum.cz

Ke stažení

Zde najdete naše Factsheets a brožury. Rovněž zde najdete: Ex-ante informace o nákladech & a úrokových sazbách.

Zůstaňte v obraze díky Moventum newsletteru

Exkluzivně pro odběratele:

  • Aktuální tržní údaje
  • Pozvánky k událostem
  • Další témata pro poradce

Zaregistrujte se hned!