AccountView
Přihlásit se
MoventumOffice
Přihlásit se

Česká národní banka uděluje firmě Moventum a.s. licenci obchodníka s cennými papíry

Luxemburg, 29. května 2019 - Skupina Moventum pokračuje ve svém růstu v České republice

Získání licence jako firma obchodující s cennými papíry je v České republice významný a nutný krok, aby bylo možné doprovázet finanční zprostředkovatele při jejich každodenní práci. Je plánování dále rozšiřovat vztahy s českými finančními zprostředkovateli a pozici na trhu. Nejvyšším výkonným představitelem (CEO) společnosti Moventum a.s. byl jmenován Andreas Pál.

 

Nyní je v České republice více než 7.000 finančních zprostředkovatelů. Moventum a.s. vychází na základě velkého zájmu českých finančních zprostředkovatelů z toho, že se síť bude nadále pozitivně rozšiřovat. „Makroekonomické podmínky v České republice jsou velmi dobré a dá se očekávat setrvalý ekonomický růst. Soukromí investoři stále více poptávají investiční fondy s cílem budovat majetek. Kvůli nízké úrovni úroků hledají spořící lidé u svých finančních poradců atraktivní alternativy k bankovním vkladům. Služby skupiny Moventum a nabídka správy fondů a majetku, které jsou v České republice pro investory nyní k dispozici přes finanční zprostředkovatele, to je odpověď na stále rostoucí poptávku investorů. V posledních letech jsme se naučili velmi oceňovat pozitivní a na řešení orientovanou mentalitu Čechů a nyní se těšíme na zintenzivnění vztahů“, říká Andreas Pál, obchodní viceprezident Moventum S.C.A. a CEO firmy Moventum a.s.

 

O Moventum

Vedle České republiky se nezávislá skupina Moventum etablovala především v německy hovořících zemích a také v Polsku. Skupina Moventum se specializovala na poskytování služeb v oblasti cenných papírů, týkajících se investičních fondů. Moventum nabízí finančním zprostředkovatelům, institucionálním investorům a NGO platformu v oblasti cenných papírů, spočívající na internetu a přátelskou pro uživatele, nazvanou MoventumOffice. Platforma má těžiště v obchodování v oblasti investičních fondů, ve správě majetku vázané na fondy a v různých službách, týkajících se péče o klienty, orientované na fondy.

Platforma pro fondy umožňuje finančním zprostředkovatelům a institucionálním investorům přístup k více než 7.000 fondů od více než 380 fondových společností, využívání možností analýz a reportů i podpůrných nástrojů. Investoři, o které se starají finanční zprostředkovatelé, dostávájí přes Moventum AccountView přímý přístup online ke kompletnímu přehledu o transakcích, stavech cenných papírů a hotovosti i elektronickou poštovní schránku.

Skupina Moventum kromě toho umožňuje institucionálním investorům kompletní outsourcing zpracování cenných papírů, aby institucionální investoři mohli svou oblast backoffice uspořádat upravitelně, bezpečněji a stabilněji. Mnoho služeb je k dispozici jako řešení white-label a je možné je upravit podle image partnera.

 

 

Další informace:

 

Andreas Pál, CEO

Moventum a.s. 
Holandská 878/2 
639 00 Brno 
Tel: +420 537 022 167

contact@moventum.cz

https://www.moventum.cz

Ke stažení

Zde najdete naše Factsheets a brožury. Rovněž zde najdete: Ex-ante informace o nákladech & a úrokových sazbách.

Zůstaňte v obraze díky Moventum newsletteru

Exkluzivně pro odběratele:

  • Aktuální tržní údaje
  • Pozvánky k událostem
  • Další témata pro poradce

Zaregistrujte se hned!